Víte, co potřebujete? Objednejte si vše předem telefonicky. Volejte 607 087 673


Lékárna Revmavita ZlínVíte, jak si správně čistit zuby?
16. 10. 2015

Mnoho lidí si myslí, že si zuby čistí dobře. Hlavně použít co nejvíc pasty, aby to pořádně pěnilo, a pasta už se o všechno postará. Poté vypláchnout ústní vodou a hotovo. Takhle to ale v praxi nefunguje.

Alkohol obsažený v ústních vodách zubům ani jejich čistění nepomáhá, naopak jim škodí, protože sliznici dutiny ústní vysušuje. Správné čištění zubů závisí pouze na Vaší mechanické zručnosti.

Nejprve byste měli začít vhodným výběrem zubního kartáčku. Ten má být měkký, aby sklovinu nerozedíral, s malou hlavou a hustými štětinami. Zubní pasta obsahující fluorid je jako doplněk k čištění, samotná však zbytky jídla neodstraní. V tomto spoléhejte na čistící pohyb "od červené k bílé" - zuby kartáčkem stírejte od dásna k zubu. Takto nebudete dráždit dásna a zubní krčky a Vaše zuby budou méně citlivé. Nezapomeňte však na plošky stoliček.

Zubní kazy se často dělají v mezizubních prostorech, proto byste alespoň jedenkrát denně měli do čištění zařadit i zubní nit nebo mezizubní kartáček. O těch platí, že nesmí pořezat dásna a zajíždět do nich.

A jak dlouho si zuby čistit? Čas určen není, čistěte tak dlouho, dokud jazykem neucítíte, že jsou zuby hladké. 

« Zpět


Nenechte si ujítNaše skvělé nabídky a novinky. Stačí pouze vyplnit Vaše jméno a e-mailovou adresu.


Věrnostní karta

Stali jsme se členem sdružení Magistra Lékárny a využíváme jeho věrnostní systém. Věrnostní kartu vystavujeme na počkání při nákupu. Bonus, 2 % z nákupu, se Vám načte na zákaznickou kartu. Při dalším nákupu můžete nasbíraný bonus využít. Dále s věrnostní kartou platíte cenu uvedenou pro Magistra kartu Více výhod u vybraných přípravků v platném akčním letáku Magistra Lékáren (více na www.magistralekarny.cz).

Proč se věrnostní karta vyplatí?