Víte, co potřebujete? Objednejte si vše předem telefonicky. Volejte 607 087 673


Lékárna Revmavita ZlínVíte, co jsou antibiotika?
01. 10. 2015

Jsou to léky zabraňující rozvoji bakteriální infekce, tudíž nepůsobí proti virům - ty nejčastěji způsobují nachlazení.
 
Jsou-li antibiotika užívána příliš často nebo nesprávně, může vzniknout bakteriální rezistence. To znamená, že se bakterie stanou odolnými vůči některým antibiotikům, množí se a vyvíjejí se rychleji. Bakteriální rezistence se řeší podáním silnějších antibiotik, na které si bakterie ještě nevypěstovaly odolnost. Tato léčba probíhá většinou nitrožilně v nemocnici.
 
Bolest v krku může být způsobena i bakteriemi. Před nasazením antibiotik je ale třeba jít na vyšetření k lékaři, který udělá stěry. Po výsledcích laboratorních testů se zahájí vhodná léčba. Antibiotika by se neměla užívat na léčbu nachlazení nebo chřipky, protože tato onemocnění způsobují viry a proti nim antibiotika nezabírají. 

« Zpět


Nenechte si ujítNaše skvělé nabídky a novinky. Stačí pouze vyplnit Vaše jméno a e-mailovou adresu.


Věrnostní karta

Stali jsme se členem sdružení Magistra Lékárny a využíváme jeho věrnostní systém. Věrnostní kartu vystavujeme na počkání při nákupu. Bonus, 2 % z nákupu, se Vám načte na zákaznickou kartu. Při dalším nákupu můžete nasbíraný bonus využít. Dále s věrnostní kartou platíte cenu uvedenou pro Magistra kartu Více výhod u vybraných přípravků v platném akčním letáku Magistra Lékáren (více na www.magistralekarny.cz).

Proč se věrnostní karta vyplatí?