Víte, co potřebujete? Objednejte si vše předem telefonicky. Volejte 607 087 673


Lékárna Revmavita ZlínLukášovy hračky
Ručně šité hračky s příběhem

Lukáš má vážné zdravotní problémy. Od narození vidí jen omezeně a jeho poškození mozku je tak velké, že mu nedovolí žít bez stálé pomoci. Přesto je zdatným obchodníkem a jeho ručně šité hračky už potěšily stovky malých i velkých.

„Lukáš je vlastně „ředitel“ a já jeho jediným „zaměstnancem“,“ vysvětluje maminka Renata Lažová. „Já šiju a on hračkám dává život. Vycpává je a do každé vpustí velkou dávku své pozitivní energie. Takto se Lukáš neustále integruje mezi lidi. Snažím se, aby ho okolí vnímalo a přijímalo jako plnohodnotného člověka. Je to vlastně můj velký, a teď už vím, že celoživotní úkol.“

Renata Lažová se vydala se svým manželem a dcerou na správnou cestu. Na své straně má i obchodní partnery a dodavatele. Pomocnou ruku podává i občanské sdružení Líska ve Vsetíně nebo nadace Světluška. Stačí se podívat na Lukášův Facebook.

Lukáš rozhoduje o konečné podobě každé hračky - pomáhá už s výběrem látky. „Je to velká zodpovědnost. Kdybych neměla Lukáše, asi bych nikdy hračky nešila. Lukáš má zvláštní dar – všude přináší pohodu a bezprostřední nadšení. Což ostatně cítí každý, kdo jeho hračky vezme, byť jen na malou chvíli, do ruky,“ pokračuje Renata Lažová.

A jak se vlastně dostala k šití? Základy dostala v rožnovské továrně Loana, která šila pro děti. „Po narození mi ale k šití pomohl pud sebezáchovy, neměl totiž žádné smysly a já jsem zjistila, že na trhu chybí pomůcky. Třeba podpůrné polštáře - ty vůbec nenajdete. Tak jsem si je musela při rehabilitaci s Lukášem začít vyrábět sama,“ vysvětluje Renata Lažová a dodává, že svého syna by nikdy do žádného stacionáře neumístila. Lukáš byl od malička komunikativní a hravý. „A právě proto jsem mu vytvořila jeho divadlo – hračky, které mu pomáhaly v komunikaci. Byl to takový jeho opravdový obchod a my jsme mu dělali zákazníky. On byl ten, kdo nám je prodával. Nikdy to nechtěl jen jako, tak jsme museli vyjít z domu do dětských center, kde nás přijali. Také na jarmarky a do škol. Tam všude jsme opravdu prodávali. Když viděl, že jeho hračky se lidem líbí, vždy ho to povzbudilo. Mohu říci, že se dokáže chovat jako profesionální obchodník. Jeho obchodnímu šarmu zkrátka nikdo neodolá.“

„Jsem velice hrdá na to, že jsem ho s jeho těžkým postižením dostala až do této fáze a mé celoživotní úsilí se vyplatilo. Čeká nás sice ještě dlouhá cesta, ale my to nevzdáme,“ shrnula Renata Lažová.

Více informací na oficiálním webu nebo Facebooku.

Fotogalerie

« Zpět


Nenechte si ujítNaše skvělé nabídky a novinky. Stačí pouze vyplnit Vaše jméno a e-mailovou adresu.


Věrnostní karta

Stali jsme se členem sdružení Magistra Lékárny a využíváme jeho věrnostní systém. Věrnostní kartu vystavujeme na počkání při nákupu. Bonus, 2 % z nákupu, se Vám načte na zákaznickou kartu. Při dalším nákupu můžete nasbíraný bonus využít. Dále s věrnostní kartou platíte cenu uvedenou pro Magistra kartu Více výhod u vybraných přípravků v platném akčním letáku Magistra Lékáren (více na www.magistralekarny.cz).

Proč se věrnostní karta vyplatí?